Нащадок гетьмана Петра
Перший роман Паустовського «Романтики» написано у 1916—1923 рр., опубліковано в 1935 р. Це була перша спроба авторської
Лютневу революцію 1917 р. письменник зустрів у Москві. Після перемоги радянської влади працював журналістом, «жив напруженим життям газетних редакцій». Знову переїхав до Києва, згодом до Одеси. Мешкав у Сухумі, Батумі, Тифлісі (тепер Тбілісі, Грузія). Подорож по Кавказу привела Паустовського до Вірменії та північної Персії.
У 1923 р. Паустовський повернувся до Москви, працював редактором. У цей час активно друкуються його нариси, оповідання. В 1928 р. вийшов перший збірник оповідань письменника «Встречные корабли». Цього ж року написано роман «Блистающие облака», в якому детективний сюжет поєднувався з автобіографічними епізодами.
У
У роки Другої світової війни Паустовський працював військовим кореспондентом і писав оповідання, серед яких «Снег» (1943), «Дождливый рассвет» (1945). Критики назвали ці твори найніжнішими ліричними акварелями.
У
У 1945—1963 рр. Паустовський написав свій головний твір — автобіографічну «Повесть о жизни», що складається з шести книг: «Далекие годы» (1946), «Беспокойная юность» (1954), «Начало неведомого века» (1956), «Время больших ожиданий» (1958), «Бросок на юг» (1959—1960), «Книга скитаний» (1963). У сер.
Він отримав можливість подорожувати по Європі. Побував у Болгарії, Чехословаччині, Польщі, Туреччині, Греції, Швеції, Італії, у 1965 р. він тривалий час жив на о. Капрі. Враження від цих поїздок лягли в основу оповідань і нарисів: «Итальянские встречи», «Мимолетный Париж», «Огни
У 1965 р. шляхом складних дипломатичних інтриг Радянському Союзу вдалося змінити рішення Нобелівського комітету про присудження премії Костянтину Паустовському і в останню хвилину вручити Нобклівську премію М. Шолохову. А в Італії та Швеції вже було випущено в «нобелівській» серії однотомники К. Паустовського.
Творчість Паустовського мала величезний вплив на плеяду письменників, які належали до так званої школи ліричної прози, — Ю. Казакова, А. Антонова, В. Солоухіна, В. Конецького та багатьох ін.