З молодості брав участь у походах свого батька. У 1098 році брав участь у морському поході Магнуса III до Оркнеїв, Гебридів та островів біля Шотландії. В цьому ж році за волею батька Сігурд став ярлом Оркнейським. У 1102 році після захоплення норвежцями Мена та земель в Ірландському морі Сігурда оголошено королем Мена та Островів. В цей же час для зміцнення свого становища Сігурд укладає шлюб з донькою Верховного правителя Ірландії Муїрхертаха О'Брайєна. Втім у 1103 р. після загибелі свого батька Магнуса III норвезькі війська на чолі із Сігурдом повертаються додому.
Після смерті Магнуса III, Сігурд I став співправителем королівства разом з братами Ейнстейном та Олафом. Після смерті у 1115 році ще малого Олафа, владу над Норвегією поділили Сігурд I та Ейнстейн I.
У 1107 році для спокутування своєї провини перед церквою Сігурд I відправився у хрестовий похід. В поході він виявився досвідченим та майстерним військовиком, приймаючи участь у битвах при Лісабоні, островах Середземного моря, самій Палестині. За цей похід Сігурд отримав прізвисько "Хрестоносець".
Після цього Сігурд не виявляв значної активності у державницьких справах, дозволяючий Ейнстейну I керувати Норвегією. Після смерті останнього у 1123 році Сігурд I повернувся до активного політичного життя, ставши одноосібним володарем Норвегії. В цьому ж році він розпочав війну проти Швеції за землі Смоланда, яка тривала з перемінним успіхом.
У внутрішнього життя Сігурд I впровадив церковну десятину, що сприяло зміцненню церкви у країні. Запровадив у 1123 році ще одну єпархію у м. Ставангер та у 1124 році на о.Гренландія (за це отримав від гренландців білого ведмедя), спрямувавши туди першого єпископа Арнольда.
Біля 1111 році Сігурд одружився на Малфріді Мстиславівни, дочці київського князя Мстислава Великого. Від цього шлюбу народилась дочка Христина, саме син Христини – Магнус пізніше втрутиться до боротьби за норвезький престол, що призвело до боротьби за норвезьку корону між нащадками Малфріди та Сігурда І з одноку боку та нащадками Магнуса ІІІ (онука Єлизавети Ярославни) з іншого.