Данило Апостол походив з відомого козацькостаршинського роду Апостолів, який майже 80 років (з 1659 по 1736) очолював полковницький уряд у Миргородському полку і мав молдовське боярське походження. У 1682 р. обраний миргородським полковником, у 1687 р. звільнений з посади гетьманом Іваном Мазепою як прибічник скинутого гетьмана Івана Самойловича. У 1693 р. знову обраний полковником (до 1727). Як талановитий військовий діяч відзначився під час
У 1722 р. Данило Апостол на чолі козацьких частин (10 тисяч козаків) брав участь у складі російської армії у поході до Персії.
Став одним із найближчих соратників наказного гетьмана Павла Полуботка і разом із значною частиною генеральної старшини виступав проти обмеження державних прав України Малоросійською колегією. Був ініціатором вироблення Коломацьких петицій (1723). Опозиційна діяльність української старшини щодо російської політики в Україні призвела до арешту наприкінці 1723 р. за наказом Петра I Павла Полуботка, Якова Лизогуба, В. Жураховського, Холодковського та цілої низки інших старшин і ув’язнення їх у Петропавловській фортеці.
Пiсля смерті Петра I у сiчнi 1725 р. Данила Апостола було звільнено. Влітку 1727 р. уряд Петра II, зважаючи на напруженість
Зважаючи на реальні обставини, Апостол зосередив увагу на адміністративних і
У 1729—1731 рр. було проведено «Генеральне слідство про маєтності». Під час проведення дослідження на основі документів і свідоцтв старших людей стало можливим визначити і повернути в державне користування рангові (державні) землі, які безпідставно були захоплені в приватне володіння.
Велику увагу приділив реорганізації фінансової системи України, вперше було встановлено точний бюджет державних видатків, які складали 144 тисячі карбованців.
Гетьман продовжував здійснювати судову реформу, розпочату Павлом Полуботком; у 1730 р. видав «Інструкцію українським судам», де встановлювався порядок апеляції у судових справах.
Відстоювалися й інтереси української торгівлі. На початку 1728 р. Данило Апостол зібрав у Глухові представників купецтва і гостро поставив перед російським урядом питання про скасування заборони (ембарго) на експорт традиційних українських товарів — зерна, воску, шкіри, прядива тощо.
Незважаючи на опір московського уряду, Апостол відновив право гетьмана призначати Генеральну військову канцелярію та полковників.
Значно зменшив кількість російських офіцерів у гетьманській адміністрації. Їм заборонили купувати землі в Україні. Українські адміністративні органи отримали наказ про матеріальне сприяння тим з росiян, хто бажав виїхати з України.
Київ