Батько Жиґимонта — князь
вався при польському королівському дворі свого дядька Яґайла. Брав участь у битві при Грюнвальді, очолював
Після Грюнвальду користувався великою довірою польського короля Яґайла. У 1411—1417 рр. мав окремий двір у Кракові і розглядався як можливий спадкоємець Владислава Яґайла. Від великого князя литовського Вітовта отримав батьківське
У 1418 р. разом з князем Федором Острозьким прибув у Чехію до гуситів, які висунули його претендентом на королівську корону, проголосивши королем. Намагався переконати Яґайла виступити на боці гуситів, але невдало, через що втік у землі Тевтонського ордену, де навчав орденські війська гуситським методам ведення війни. Протягом 1422—1423, 1424—1431 рр. — чеський намісник.
У 1421 р. у Чехії починається боротьба за престол. У 1422 р. Вітовт послав до Чехії
У 1424 р. чеські посли звернулись до Вітовта з проханням відпустити до них Корибутовича, бо збирались коронувати його. Але Вітовт, зв’язаний договором з імператором не допомогати гуситам, відмовив. Тоді чехи звернулись напряму до Жиґимонта, який сказав, що не може відмовитися від претензій на чеський трон.
29 червня 1424 р. Жиґимонт на чолі 1,5 тис. загону знову вступив до Праги. Там він був проголошений королем, хоча коронований так і не був. За це Яґайло конфіскував усі родові маєтки Жиґимонта, Папа Римський оголосив його єретиком, а Вітовт публічно відрікся від нього. Жиґимонт і Вітовт продовжували вести листування, де Корибутович умовляв короля підтримати його.
Жиґимонт об’єднав два крила гуситів, а після смерті Яна Жижки став верховним головнокомандувачем усієї армії. Армія під його проводом
16 червня 1426 р. перемогла імператорські війська у битві біля
У кінці 1427 р. Жиґимонта на чотири місяці заточили до в’язниці у замку Вальдштайн. Проте, його популярність серед народу була настільки великою, що таборити, задля уникнення повстання вирішили перевезти його під конвоєм до Польщі. Деякий час перебував у Ратиборськім князівстві у сестри Олени. Тут він зібрав своїх прихильників гуситів, поляків,
У квітні 1430 р. Жиґимонт Корибутович з військом увійшов у Чехію, зайняв місто Глівіцу й оголосив його своєю резиденцією. Проте Конрад Олесницький напав на місто та спалив його. Ще деякий час Жиґимонт воював під своєю хоругвою з імператорськими військами у Чехії та Сілезії.
У 1431 р. новий Великий князь Литовський Свидригайло Ольґердович закликав його до себе на службу. Листи Корибутовича до Свидригайла потрапили до рук Яґайла, що дозволило останньому звинуватити Свидригайла у зв’язках з гуситами.
Тим часом, у самій Литві розпочалася громадянська війна (1432—1435) між Сигізмундом Кейстутовичем та Свидригайлом Ольґердовичем за литовський великокняжий престол.
У 1434 р. Жиґимонту обхідними шляхами (через німецькі князівства, Балтійське море та Ригу) вдалося повернутися до Великого князівства литовського. Він став на бік Свидригайла, але за переказом польського хроніста Яна Длугоша, намагався помирити Сигізмунда Кейстутовича і Свидригайла. Був одним із очільників війська Свидригайла у битві п
ід Вількомиром 29—30.08.1435 р. Потрапив у полон до поляків і був страчений за наказом великого князя Сигізмунда.
ПОСИЛАННЯ: Войтович Л. Княжа доба на Русі: портрети еліти. — Біла Церква, 2006.
Грюнвальдська битва.